Zastosowanie grzejnika kanałowego w istniejącej instalacji grzewczej.

Montaż grzejników kanałowych w nowych budynkach podczas realizacji instalacji grzewczej, nie stanowi większych trudności. Jeśli jednak mamy zamiar wykorzystać grzejniki kanałowe w istniejących już budynkach przy istniejących instalacjach, trzeba będzie liczyć się z pewnymi trudnościami. Co prawda nie jest to jakoś specjalnie wymagające, niemniej jednak nieco pracy włożyć trzeba będzie w to, aby grzejniki mogły pracować na odpowiednim poziomie wydajności. Warto więc tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii inwestycji w grzejniki kanałowe, gdyż może się to przyczynić do zwiększenia efektywności grzewczej całej instalacji. To z kolei będzie stanowić przede wszystkim o oszczędnościach.

Montaż grzejników kanałowych.

Jeśli chodzi o kwestię samego montażu grzejników kanałowych to w przypadku istniejących już budynków i eksploatowanych instalacji grzewczych, trzeba będzie liczyć się z pewnymi przeróbkami. Przede wszystkim jednak musimy pamiętać, iż aby grzejniki kanałowe mogły być wdrożone, powinniśmy dysponować stosunkowo grubymi podłogami. Chodzi tutaj o to, iż grzejniki kanałowe będą wpuszczane w podłogę na głębokość do 10 cm, wobec czego powinna ona być grubsza, aby możliwe byłe wycięcie takowego kanału. Poza tym trzeba będzie jeszcze tylko doprowadzić do kanału rurki zasilania oraz powrotu czynnika grzewczego. Nie jest to więc jakoś specjalnie wymagającym wdrożeniem. W zasadzie cała instalacja pozostaje bez zmian, a jedynie musimy nieco przerobić rurki zasilania i powrotu czynnika grzewczego. Poza tym, cała instalacja grzewcza, łącznie z kotłem grzewczym może pozostać absolutnie, bez jakichkolwiek zmian. Jest to więc stosunkowo proste i mało wymagające zadanie w tym zakresie.

Zalety stosowania grzejników kanałowych.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj to, iż w przypadku zastosowania grzejnika kanałowego będziemy mogli liczyć na konkretne korzyści. Przede wszystkim chodzi o efektywność ogrzewania, która w tym przypadku okazuje się być o wiele wyższa. Wynika to głównie z faktu tego, iż w przypadku grzejników kanałowych będziemy mieć do czynienia z mechanicznym rozprowadzaniem ogrzewanego powietrza w pomieszczeniach. W każdym grzejniku jest zainstalowany wentylator, którzy wymusza obieg powietrza przez grzejnik i jego rozprowadzanie po pomieszczeniach. Dzięki temu, w przypadku rozruchu instalacji, całe pomieszczenie nagrzewa się szybciej. Co ważne, niezależnie od temperatury na grzejnikach, powietrze będzie po pomieszczeniu zawsze rozprowadzane z taką samą prędkością. Przekłada się to wysoki poziom komfortu, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Warto więc pamiętać o tym, zastosowanie grzejnika kanałowego będzie bardzo korzystne dla większości sytuacji. Może się wręcz okazać, iż zyskujemy na kosztach ogrzewania, poprzez wzgląd na szybsze rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu, co zawsze jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

Previous Article
Next Article