Zasłony okienne współcześnie

W ostatnich latach, w coraz większej ilości domów i mieszkań, zamiast tradycyjnych zasłon okiennych, pojawiają się wszelkiego rodzaju rolety, plisy i żaluzje, których funkcja jest w zasadzie dość podobna, niemniej jednak estetyka i funkcjonalność stoją na o wiele wyższym poziomie. Musimy tutaj także pamiętać o tym, iż w przypadku tradycyjnych zasłon, gromadzą one spore ilości kurzu, w następstwie czego trzeba będzie je prać, zaś w przypadku rolet, żaluzji, czy też plis, wystarczy cotygodniowe przetarcie szmatką i wszystkie problemy z brudem mamy z głowy. Sprawdźmy wobec tego, w jaki sposób dobrać odpowiednie rozwiązanie do naszego domu, aby zapewnić sobie kontrolę nad światłem słonecznym wpadającym do naszego domu, oraz aby podnieść nieco poziom dyskrecji w naszym domu.

Kontrola nad światłem.

Jedną z podstawowych przyczyn, dla których decydujemy się na inwestycje w rolety, czy też żaluzje jest chęć zapanowania nad ilością światła wpadającego do naszych pomieszczeń. Poprzez odpowiednie rozwiązanie możemy zagwarantować sobie różnorodne warunki w naszym domu. Na przykład poprzez zastosowanie odpowiednich rolet możemy zagwarantować sobie osiągnięcie atmosfery półmroku, która będzie korzystna, na przykład w sytuacji, kiedy mamy zamiar zdrzemnąć się w środku dnia, czy też odespać nocną zmianę w pracy. Oczywiście rolety możemy zawsze podnieść do góry, aby dzięki temu wpuścić do domu więcej światła. W zależności od naszych upodobań i chęci, możemy dobrać sobie różne kolory rolet, dzięki czemu światło słoneczne wpadające do mieszkania będzie nabierało innego odcienia, a przez co za tym idzie, będzie tworzyć zupełnie inną atmosferę świetlną w naszym domu. Warto z tego faktu skorzystać w przypadku zakupu rolet do wielu różnych pomieszczeń, i w zależności od charakteru poszczególnych pomieszczeń, dobrać rolety w takim kolorze, aby idealnie komponowały się z przeznaczeniem pokoju.

Prywatność i dyskrecja.

Warto tutaj także podkreślić, iż rolety i żaluzje wpływają bezpośrednio na podniesienie naszego poziomu prywatności i dyskrecji i w naszym domu, bowiem zawsze w przypadku, kiedy nie chcemy, aby ktoś z zewnętrz mógł nas podejrzeć, możemy po prostu zasłonić żaluzję, bądź też opuścić roletę i już mamy dyskrecję zagwarantowaną.

Plisy, jako nowoczesne zasłony.

Jednym z lepszych zaś obecnie rozwiązań, z których możemy skorzystać, aby zasłonić swoje okna przez słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów są plisy, czyli specjalnie przygotowane nowoczesne zasłony, opuszczane w specjalnie przygotowanych prowadnicach, zamontowanych wewnątrz okna. Plisy są rozwiązaniem zbliżonym do rolet, jednakże można tutaj zastosować je także w przypadku okien niestandardowych, owalnych, półokrągłych, czy tez nawet trójkątnych, a nie tylko, jak to ma miejsce w przypadku zasłon i rolet w oknach prostokątnych. Warto więc skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania, tym bardziej, iż jest to jedno z bardziej estetycznych rozwiązań.

Previous Article
Next Article