pokoj zagadek do gry escape room

Zabawa w pokoju zagadek

Wszyscy fani tajemnic i gier opartych na zagadkach, łamigłówkach czy wskazówkach, zapewne wiedzą, czym jest pokój zagadek, ale mniej zorientowani w temacie mogą nie być tego tacy pewni. Rozrywka ta w Polsce ma póki co jeszcze niezbyt długą historię, co sprawia, że dla sporego grona escape room wciąż jest jeszcze nowinką w świecie rozrywki.

Zasady gry escape room

Cała zabawa polega na odnalezieniu wyjścia z pokoju, co oczywiście nie jest takie proste. Na uczestników czeka wiele, naprawdę wiele zagadek, których rozwiązanie jednej po drugiej pozwoli uzyskać kolejne wskazówki prowadzące do wyjścia z pokoju zagadek. Grając w escape room gracze mają zazwyczaj mniej więcej godzinę czasu, a w zależności od rozmiarów pomieszczenia może w nim grać naraz średnio około sześciu – ośmiu graczy. Jest to gra zespołowa, więc nie ma możliwości gry w pojedynkę.

Różne scenerie pokoi zagadek

Ponadto każdy escape room opowiada inną historię i jest osadzony w innych realiach. Miłośnicy grozy mogą skorzystać z pokojów rodem z horrorów, zaś na graczy niegotowych na tak mrożące krew w żyłach doświadczenia, czekają pomieszczenie osadzone w realiach gier i książek fantasy czy nawiązujące do epok historycznych. Prócz tego każdy pokój zagadek charakteryzuje się innym poziomem trudności oraz może się też zdarzyć, że różną długością czasu rozgrywki. Zatem jeśli wybieramy się do pokoju zagadek pierwszy raz i nie jesteśmy pewni, czy taka forma rozrywki nam się spodoba, możemy skorzystać z łatwiejszego i krótszego wariantu rozgrywki.

Bezpieczeństwo w escape roomie

Choć dla niektórych osób wizja zamknięcia w nieznanym pokoju może być nieco niepokojąca, escape room to wbrew pozorom dość bezpieczne miejsce. O ile oczywiście działa legalnie i przestrzega niezbędnych zasad. Wątpliwe miejsca lepiej omijać. Podmioty tego rodzaju spełniać muszą normy bezpieczeństwa, a nad całym przebiegiem zabawy czuwać mają pracownicy gotowi zareagować w razie, gdyby któryś z uczestników był w niebezpieczeństwie lub źle się poczuł.

Pokoje zagadek dostępne dla każdego

Ze względu na swoje zróżnicowanie escape roomy mogą być świetną rozrywką nie tylko dla dorosłych grup znajomych, ale także dla całych rodzin. Skorzystanie z pokoju tajemnic jest również dobrym pomysłem na wyjście integracyjne ze współpracownikami czy kolegami z uczelni.

Tajemnicze pokoje coraz liczniej znajdują się również w Polsce. Jednym z miast, w którym możemy skorzystać z escape roomu jest Kraków. Być może w czasie najbliższych odwiedzin w tym mieście poza Wawelem warto również zwiedzić pokój zagadek i przeżyć niesamowitą przygodę, grając w escape room w Lost Room Kraków – więcej tutaj: http://www.lostroom.pl/

Previous Article
Next Article