Wysokowydajne agregaty pompowe.

Wysokowydajne agregaty pompowe, wykorzystuje się w wielu różnych zastosowaniach. Bardzo często są to pompy stosowane w budownictwie, do napędzania zestawów igłofiltrowych przy obniżaniu poziomu wody gruntowej. Pompy te, mogą też jednak posiadać certyfikaty wydane przez CNBOP-PIB, dzięki czemu, trafiają na wyposażenie jednostek straży pożarnej. Kwestią najważniejszą jest tutaj jednak to, iż wysokowydajne agregaty pompowe, charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami. Poza kwestią wydajności, mogą się także pochwalić dobrym zakresem wysokości podnoszenia, jak również sporej wielkości, wolnym przelotem zanieczyszczeń. To sprawia, iż są to pompy o stosunkowo szerokim spektrum zastosowań.

Najpopularniejsze, wysokowydajne agregaty pompowe.

Na rynku, możemy obecnie znaleźć stosunkowo sporo agregatów tego typu. W zasadzie, to wysokowydajne agregaty pompowe, znajdą się w ofercie niemal każdego producenta. Ich wydajność, może dochodzić nawet do 7000 m3/godz. co jest naprawdę bardzo dobrym rezultatem. Pozwala to na bardzo szybki transport wody, a to, w wielu przypadkach odgrywa kluczową rolę dla konkretnych zastosowań. Obecnie, znajdziemy dość sporo tego typu agregatów na rynku, a do najpopularniejszych będziemy zaliczać następujące jednostki:

  • Agregat Victor Pumps S150 – pompa z certyfikatem CNBOP, znajdująca się na wyposażenie jednostek straży pożarnej. Charakteryzuje się wydajnością 278 m3/godz.
  • Agregat Robusta RB1031 – charakteryzujący się wydajnością na poziomie 750 m3/godz.
  • Agregat Geco Power MPD 6/12 – o wydajności 370 m3/godz.
  • Agregat Pioneer KL-200SL – o wydajności 684 m3/godz. Także z certyfikatem CNBOP

Oczywiście każdy z producentów posiada o wiele szerszą gamę produktów w zakresie agregatów pompowych wysokiej wydajności. Powyższa lista przedstawia modele najbardziej popularne, wykorzystywane w zastosowaniach budowlanych oraz pożarnictwie.

Gdzie zakupić pompy wysokiej wydajności?

Aby zakupić odpowiednio dobrane, wysokowydajne agregaty pompowe, musimy znaleźć odpowiednego ich dostawcę. W tym przypadku, będzie to kwestią wręcz kluczową, bowiem doświadczony dostawca, będzie w stanie skutecznie wesprzeć nas w procesie decyzyjnym. Posiada on odpowiednią wiedzę na temat poszczególnych agregatów pompowych, a dzięki temu, będzie mógł skutecznie doradzić, która pompa będzie w naszym przypadku rozwiązaniem najlepszym.

Kupując pompy wysokiej wydajności musimy jednak pamiętać, iż są to jednostki dość kosztowne, zarówno w kwestii zakupu, jak i późniejszej ich eksploatacji. Najczęściej są wyposażone w silniki spalinowe, toteż trzeba liczyć się z kosztami paliwa podczas ich użytkowania. Niemniej jednak, w wielu zastosowaniach, przede wszystkim w budownictwie oraz pożarnictwie, są po prostu niezastąpione.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż wysokowydajne agregaty pompowe, znajdą bardzo szeroki zastosowania w wielu przypadkach. Część z nich, po pozytywnym przejściu wielu testów, posiada certyfikat CNBOP, który pozwala na ich użytkowanie przez jednostki straży pożarnej. Poza tym, będą to przede wszystkim pompy, przeznaczone do współpracy z zestawami igłofiltrowymi.

Previous Article
Next Article