Wdrożenie nowoczesnego ogrzewania kanałowego.

Inwestycja w nowoczesne rozwiązanie grzewcze do naszego domu jednorodzinnego, praktycznie zawsze jest opłacalna. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż wdrażanie innowacji z reguły przyczynia się do poprawy komfortu użytkowania, czy też ograniczenia kosztów. Co ważne, poprzez ograniczanie kosztów, można także wywierać wpływ na obniżenie zanieczyszczenia środowiska generowanego systemem grzewczym. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie jest ogrzewanie kanałowe. Jego wdrożenie nie jest nadzwyczaj kłopotliwe, aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę, iż nie zawsze będzie w pełni możliwe. Trzeba będzie dokładnie sprawdzić warunki zabudowy, aby mieć gwarancję, iż grzejniki kanałowe będzie można bezpiecznie w danym budynku zamontować.

Jak montowane jest ogrzewanie kanałowe?

Aby mieć możliwość skorzystania z wszystkich zalet, jakie niesie za sobą ogrzewanie kanałowe, trzeba będzie w pierwszej kolejności dość precyzyjnie sprawdzić warunki montażowe w danym budynku. Musimy pamiętać, iż w tym przypadku, mamy do czynienia z grzejnikami montowanymi w płaszczyźnie podłogi, a co za tym idzie, trzeba będzie wyciąć odpowiednie kanały montażowe. Ich głębokość musi wynosić co najmniej 10 cm, gdyż o takiej grubości można kupić najcieńsze grzejniki. Oczywiście w budynkach podpiwniczonych, można wypuścić grzejnik nieco głębiej. Gorzej jednak będzie z ich montażem na drugiej kondygnacji, kiedy strop nie będzie wystarczająco gruby. Przecież nikt nie chce aby z dolnych pomieszczeń mieszkalnych, na sufitach były widoczne grzejniki i przyłącza do nich.

Jednakże w wielu starych budynkach mamy do czynienia z wystarczającymi warunkami, umożliwiającymi wdrożenie ogrzewania kanałowego zamiast klasycznych grzejników ściennych.

Zalety wykorzystania ogrzewania kanałowego.

Warto sobie tutaj wyszczególnić także kwestie korzystnego wpływu zastosowania tego typu rozwiązań w naszych domach. Z całą pewnością jest to bowiem rozwiązanie korzystne, o bardzo dobrym wpływie na komfort przebywania w budynkach. Tak więc, najważniejszymi zaletami zastosowania ogrzewania kanałowego w naszych domach będą:

  • Szybsze rozgrzewanie pomieszczeń – w wyniku zamontowanych w grzejnikach wentylatorów.
  • Stabilna prędkość rozprowadzania ciepłego powietrza po pomieszczeniu – wentylatory zamiast konwekcji.
  • Zwolnienie sporej ilości przestrzeni w wyniku montażu grzejnika w płaszczyźnie podłogi.
  • Możliwość kierunkowania strumienia ciepłego powietrza dowolnym kierunku
  • Zwiększenie efektywności cieplnej całego systemu grzewczego o ok. 15%.

Są to niewątpliwie konkretne korzyści, które sprawiają, iż wdrożenie ogrzewania kanałowego w swoich domach jednorodzinnych może przynieść określone zyski. Można tutaj przyszłościowo poczynić całkiem spore oszczędności na kosztach ogrzewania. Przede wszystkim jednak, jest to korzystne ze względu wysoce korzystnego wpływu na nasze poczucie komfortu.

Previous Article
Next Article