Przygotowywanie betonu na placu budowy.

Efektywne i szybkie przygotowywanie betonu na placu budowy to bardzo ważna opcja dla wielu firm budowlanych. W niektórych bowiem przypadkach, korzystanie z usług betoniarni przemysłowych, wiąże się ze zbyt wygórowanymi kosztami, oraz koniecznością organizacji pracy w zgodzie z harmonogramem dostaw betonu. Czasami, po prostu bardziej optymalnym rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego przygotowywania betonu. W takich sytuacjach, wykorzystywane są przede wszystkim betoniarki, choć są to urządzenia o ograniczonych możliwościach. Dlatego też, w przypadku, kiedy potrzebne są większe ilości betonu o nieprzewidywalnych porach, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego mieszalnika do betonu montowanego na ładowarce kołowej.

Przygotowywanie betonu z zastosowaniem mieszalnika do ładowarki.

Tak jak już wspomnieliśmy, przygotowywanie betonu na placu budowy, w sytuacjach, kiedy ciężko przewidzieć z pewnym wyprzedzeniem jego ilość oraz czas, w którym będzie potrzebny, wymaga posiadania mieszalnika do betonu. Jest to specjalnie dostosowana łyżka do ładowarki, wyposażona w wewnętrzne mieszadło. Dzięki temu, możemy przygotować beton w ilości nawet do tysiąca litrów, w ciągu kilkunastu, kilkudziesięciu minut. Jest to bardzo korzystne, szczególnie w przypadku prowadzenia prac na rozległym terenie. Taka łyżka do mieszania betonu, pozwala nam bowiem na swobodną dystrybucję betonu po całym placu budowy. można w jednym miejscu załadować do łyżki wszystkie składniki, a następnie, w trakcie mieszania składników, przemieszczać się ładowarka na drugi koniec placu, do miejsca wykorzystania betonu.

Zakup odpowiedniej łyżki do betonu.

Aby przygotowywanie betonu mogło być realizowane efektywnie i bez jakichkolwiek zagrożeń, koniecznością jest prawidłowe dopasowanie łyżki do posiadanej ładowarki. Jest to bardzo ważne, bowiem każda ładowarka ma swoje możliwości w zakresie nośności oraz napędzania mechanizmu mieszalnika. Najlepiej jest, kiedy doborem łyżki do mieszania betonu będzie zajmować się sam producent łyżek, bądź też jego autoryzowany dystrybutor. Pozwoli to na uniknięcie podstawowych błędów podczas doboru mieszalnika. Poza tym, decydując się na zakup urządzenia nowego, na rynku pierwotnym, prosto od producenta, zyskujemy gwarancję, czego nie można powiedzieć o urządzeniach z rynku wtórnego. Trzeba także mieć na względzie fakt, iż do mieszalnika należy dobrać właściwą płytę adaptacyjną, która umożliwia jego montaż na konkretnym modelu ładowarki. W przypadku urządzeń z rynku wtórnego może być z tym dość poważny problem.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, przygotowywanie betonu na placu budowy, jest jak najbardziej możliwe, z zastosowaniem różnorodnych rozwiązań technologicznych. Kluczowe jest tutaj jednak to, aby dobrać właściwe rozwiązanie do swoich potrzeb. Im większe ilości betonu będą nam potrzebne, tym bardziej wydajne rozwiązanie należy zastosować. Największą wydajnością zaś, może się pochwalić odpowiedni mieszalnik do betonu, montowany na posiadanych modelach ładowarek kołowych. Jest to opcją zdecydowanie najbardziej efektywną, a jednocześnie tez, najkosztowniejszą.

Previous Article
Next Article