Prawidłowe oczyszczanie ziemi budowlanej.

Skuteczne, a przede wszystkim prawidłowe oczyszczanie ziemi budowlanej to bardzo ważny proces, w przypadku kiedy planujemy tę ziemię wykorzystać do wyrównania terenu obejścia wokół nowo budowanego domu jednorodzinnego. a trzeba przyznać, iż jest to jedno z najlepszych i najprzystępniejszych rozwiązań w tym zakresie. Ziemię z wykopów budowlanych możemy bowiem pozyskać w zasadzie za darmo. Należy jedynie przeprowadzić prawidłowo oczyszczenie ziemi, aby pozbyć się z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń takich jak korzenie czy też kamienie. W tym calu, najlepiej będzie wykorzystać nowoczesny przesiewacz na koparkę, który zagwarantuje nam sprawne i bardzo szybkie przeprowadzenie całego procesu.

Czy prawidłowe oczyszczanie ziemi jest kosztowne?

W przypadku kiedy będziemy przeprowadzać oczyszczanie ziemi budowlanej wykorzystując przesiewacz na koparkę to koszty niezbędne do poniesienia będą w zasadzie ograniczać się do paliwa dla koparki. Ostatecznie po prostu chodzić będzie pokrycie kosztów roboczogodzin koparki. Samo oczyszczanie ziemi budowlanej w tym zakresie jest proste i bardzo efektywne. Możliwe jest sprawne oczyszczenie całej ziemi w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego.

Możliwe jest oczywiście wykorzystanie innych rozwiązań, aczkolwiek w tym przypadku, to właśnie przesiewacz na koparkę będzie rozwiązaniem najbardziej optymalnym. Pozostałe rozwiązanie do oczyszczania ziemi to:

  • Oczyszczanie ręczne – z wykorzystaniem sita i pracy ludzkich rąk. Jest to rozwiązaniem stosowanym przy niedużych ilościach humusu, oraz w przypadku, kiedy mamy wystarczająco dużo czasu, z którym nie mamy co zrobić.
  • Oczyszczanie z wykorzystaniem przesiewaczy bębnowych – to z kolei rozwiązanie optymalne w przypadku bardzo dużych ilości humusu. Najczęściej wykorzystywane jest w przypadku oczyszczania dużych ilości zdzieranych podczas budowy dróg i autostrad.

Możemy więc powiedzieć, iż prawidłowe oczyszczanie humusu dla potrzeb wykańczania obejścia domu jednorodzinnego, najlepiej będzie realizować poprzez wykorzystanie przesiewaczy na koparkę.

Zakup czy wypożyczenie przesiewacza?

Jest to bardzo poważna decyzja, bowiem sam przesiewacz jest urządzeniem dość kosztownym. Aby podjąć decyzję właściwą należy przeprowadzić wnikliwą analizę zapotrzebowania na pracę tego typu urządzenia. Jeśli bardzo często firma prowadzi realizację budowy nowych domów, może się to okazać inwestycją podnoszącą znacznie efektywność pracy firmy budowlanej. W przeciwnym przypadku, nie warto wydawać sporych ilości pieniędzy, bowiem nie wykorzystamy w pełni potencjały posiadania własnego przesiewacza na koparkę.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, oczyszczanie ziemi budowlanej, będzie bardzo pożytecznym procesem, jeśli planujemy ją wykorzystać. Dzięki temu bowiem, możemy odsiać z niej wszystkie większe frakcje kamieni i korzeni, co sprawi, iż wyrównywanie obejścia domu z wykorzystaniem tak oczyszczonego humusu będzie bardzo korzystne i efektywne.

Previous Article
Next Article