Plisy do okien w nietypowych kształtach.

Posiadanie w domu okien o nietypowych kształtach, czyli na przykład trójkątnych, owalnych, czy też nawet trapezowych, pozwala w pewnym zakresie uatrakcyjnić estetykę wnętrz. Niemniej jednak, okna te, w pewnych zakresach będą dość problematyczne. Największym wyzwaniem będzie tutaj dobór odpowiedniego rozwiązania do zasłonięcia okna, bowiem tradycyjne rolety czy też zasłony raczej się nie sprawdzą. Jest jednak rozwiązanie, pozwalające nam na prawidłową kontrolę nasłonecznienia pomieszczeń, nawet w przypadku tak bardzo nietypowych okien. Są to plisy okienne, dzięki którym w każdym przypadku będziemy mogli dowolnie zasłaniać oraz odsłaniać przestrzeń okna i tym samym w pełni kontrolować poziom nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych.

Czym są plisy do okien?

Plisy to specyficzna forma zasłon, dostosowana do okien o wyjątkowych, nietypowych kształtach. Jest to odpowiednio przygotowany, plisowany materiał, który będzie się zwijać na przykład w kształt okręgu, co idealnie jest zaprezentowane na poniższej grafice, gdzie pokazano okno półokrągłe z zasłoną plisową.plisy w oknach o nietypowych kształtach.

Generalnie rzecz ujmując, plisy zapewniają nam możliwość pełnego kontrolowania poziomu nasłonecznienia wnętrz w przypadku właśnie okien o kształtach nietypowych. Oczywiście mogą być one stosowane także w przypadku klasycznych okien. Można więc powiedzieć, iż będą się sprawdzać w każdym niemalże przypadku. Koniecznością jest jedynie zakup odpowiednio profesjonalnej plisy. Tak, aby ostatecznie możliwe było prawidłowe jej zwijanie i rozwijanie, do czego służy odpowiednio przygotowany mechanizm.

Dobór plis do poszczególnych pomieszczeń.

Oczywiście, tak samo jak w przypadku innych rodzajów zasłon okiennych, tak też w przypadku plis, koniecznością jest prawidłowe ich dopasowanie do wystroju wnętrz. Mamy tutaj bardzo szeroki wybór kolorystyczny oraz materiałowy, co pozwala na dopasowanie ich do praktycznie każdego typu wnętrza. Co równie istotne, możemy także bardzo precyzyjnie kontrolować za ich pomocą poziom nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych. Plisy możemy zarówno całkowicie zasłonić jak i odsłonić. Jednocześnie możliwe jest także odsłonięcie okna tylko częściowo. Dobierając odpowiednio dopasowany kolorystycznie materiał wykonania plisy, możemy także mieć wpływ na to, w jaki sposób nasze pomieszczenie będzie nasłonecznione.

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż plisy do doskonałe rozwiązanie, które można zastosować praktycznie w każdym domu czy też mieszkaniu. Przy odpowiednim podejściu i prawidłowym doborze, na pewno uda nam się osiągnąć wysoki poziom kontroli nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych, jak również wpłynąć na podniesienie estetyki wystroju wnętrz. Posiadając więc nietypowe kształty okien, powinniśmy koniecznie rozważyć możliwość instalacji plis. Na pewno będą rozwiązaniem lepszym niż brak jakichkolwiek zasłon do okien.

Previous Article
Next Article