nowe okna

Nowe okna i ich prawidłowy wybór.

Aby prawidłowo dobrać nowe okna do naszych domów czy tez mieszkań, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Co prawa ich estetyka także ma znaczenie, jednak powinno ono być dla nas w pewnym sensie drugorzędne. Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby nowe okna zagwarantowały nam znaczne ograniczenie strat ciepła z mieszkania, oraz podniosły poziom komfortu w domu. Dlatego też, najbardziej interesujące nas parametry to poziom izolacji termicznej, oraz izolacji akustycznej.

Czym powinny się charakteryzować nowe okna do naszego domu?

Tak jak już wspomnieliśmy, nowe okna, powinny charakteryzować się odpowiednim poziomem izolacji akustycznej oraz termicznej. Są to dwa parametry, na które powinniśmy zwracać zdecydowanie największą uwagę.

  • Izolacja termiczna – to chyba najważniejszy parametr. Określać będzie, ile ciepła stracimy poprzez płaszczyznę okna z naszego domu czy też mieszkania. Obecnie, w przypadku nowych domów obowiązuje wymóg, aby nowe okna charakteryzowały się współczynnikiem przenikania ciepła Uw <= 0,8W/(m2*K). jest to dość restrykcyjny wymóg, który przed rokiem 2021 obowiązywał jedynie budowę domów energooszczędnych. Obecnie dotyczy to każdego nowego budynku. Decydując się na nowe okna o tak dobrym współczynniku przenikalności cieplnej, będziemy mogli liczyć na wyraźne oszczędności na kosztach ogrzewania.
  • Izolacja akustyczna – to z kolei parametr określający poziom hałasów zewnętrznych, jakie będą w stanie przedostać się do wnętrza naszego domu. Im lepszy poziom wytłumienia okien, tym wyższy poziom komfortu w naszych domach uda nam się uzyskać. Warto więc zwrócić uwagę na to, aby nowe okna były dobrze izolowane akustyczne. Dzięki temu bowiem, nawet plac zabaw tuż pod oknem nie będzie negatywnie wpływać na nasz spokój i wypoczynek we własnych czterech ścianach.

Gdzie kupić dobre okna spełniające wszystkie standardy?

W tym przypadku warto wybrać się do profesjonalnych sklepów ze stolarką okienną i drzwiową. Takie sklepy znajdziemy w każdym mieście. Można także próbować zakupić okna w marketach budowlanych, jednakże wybór w nich będzie mocno ograniczony. Jeśli interesuje nas więc drewniana oraz plastikowa stolarka okienna w Bielsku, dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalny sklep Drew Dom. Znajdziemy w nim bardzo szeroki wybór dobrych i spełniających wszystkie standardy okien, zarówno drewnianych jak i plastikowych. Pozwoli nam to prawidłowo dobrać nowe okna do naszych domów i mieszkań i zapewnić sobie konkretne korzyści z tego tytułu.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, musimy pamiętać, iż dobierając nowe okna do naszego domu czy też mieszkania, trzeba zachować odpowiednio wysoki poziom czujności. Musimy zwrócić uwagę na kwestie tego, czy charakteryzują się one wystarczająco dobrym poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej. W przeciwnym bowiem razie, nie uda nam się osiągnąć żadnych korzyści. W takich zaś przypadkach, nie warto nawet inwestować w nowe okna. Tego typu inwestycja zawsze musi nam przynosić konkretne korzyści.

Previous Article
Next Article