Narzędzia pomiarowe dla ekipy budowlanej.

Niemal każda ekipa budowlana czy też remontowa, stale wykorzystuje w swojej pracy różnorodne narzędzia pomiarowe, których podstawowym zadaniem jest ułatwienie prowadzenia wszelkich prac. Tak też jest w przypadku urządzeń laserowych, czyli wszelkiego rodzaju laserowych poziomic, dalmierzy, czy też laserów krzyżowych, które zapewniają o wiele lepsze możliwości realizacji pewnych zadań na budowie, czy też w trakcie remontu poszczególnych pomieszczeń, a co za tym idzie, podnoszą jakość realizowanych czynności budowlanych. Zobaczmy w takim razie, w jaki sposób wykorzystać dalmierze laserowe oraz poziomice, jak one działają, i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Jakie narzędzia pomiarowe są najpopularniejsze?

Zacznijmy może od dalmierzy laserowych, które swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie trzeba dokonać pomiarów budowlanych, a tradycyjne metody są bardzo trudne, lub praktycznie niemożliwe do zrealizowania przez wzgląd na różne okoliczności. Wyobraźmy sobie na przykład sytuację, w której jeden pracownik firmy tynkarskiej przyjeżdża na dokonanie pomiarów i musi teraz w miarę precyzyjnie dokonać pomiaru wysokości domu jednorodzinnego. Bez drugiej osoby i wysokiej drabiny, jest to absolutnie niemożliwe, natomiast w przypadku zastosowania dalmierza laserowego, już jak najbardziej. Wystarczy przyłożyć go do ściany, wycelować wiązkę lasera w rynnę i dokonać pomiaru. Dobry dalmierz laserowy zapewnia nam jednoczesne dokonanie trzech pomiarów i wyciągnięcie z nich średniej, jako wynik końcowy. Oczywiście na koniec trzeba jeszcze dodać odległość od dalmierza do podłogi i mamy pomiar gotowy. Niektóre dalmierze, pozwalają nam na ustalenie punktu pomiarowego, czyli możemy określić, czy wymiar brany jest od końca, środka czy początku urządzenia, co także w wielu przypadkach będzie bardzo korzystne.

Poziomice laserowe

Co do poziomic laserowych, to w zasadzie jest to dokładnie taka sama poziomica, co tradycyjna, jedyną zaś istotną różnicą jest fakt, iż po wyznaczeniu poziomu, możemy sobie naszą poziomicę, a w zasadzie jej wskazanie dotyczące wyznaczanego poziomu przedłużyć dowolnie w bok. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w wielu przypadkach zarówno w czasie budowy jak i w czasie remontu. Tego typu narzędzia pomiarowe, zapewniają nam wyjątkowo korzystne podejście do zagadnienia pomiarów budowlanych. Zarówno wstępnych, jak i bieżących, realizowanych podczas wykonywania poszczególnych robót budowlanych.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Przede wszystkim nie kupujmy urządzeń podejrzanie tanich i na pierwszy rzut oka badziewnych. Dobre poziomnice i lasery budowlane charakteryzują się solidną konstrukcją, która już po pierwszym dotknięciu sprawia wrażenie trwałej i odpornej na uszkodzenia. Ponadto warto poszukać urządzeń bardziej znanych marek, takich jak na przykład wspomniana przez nas powyżej firma PRO, czy też na przykład BOSCH. Kupując narzędzia pomiarowe znanego producenta, zyskamy dodatkowo gwarancję na urządzenie, co w razie jakichkolwiek trudności, zawsze będzie bardzo korzystne.

Previous Article
Next Article