ciekawy, Letni urlop w Szczyrku

Letni urlop w Szczyrku.

Wyjazd na letni urlop w Szczyrku, to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy podczas urlopu lubią spędzać czas aktywnie. Szczyrk jest bowiem jedną z ciekawszych turystycznie, górskich miejscowości wypoczynkowych, gdzie znajdziemy mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim, w najbliższej okolicy znajdziemy kilka ciekawych szczytów górskich, których zdobycie nie jest nader kłopotliwe, a jednak zadowalające. Poza tym, znajdziemy także wiele innych atrakcji, z których zawsze warto skorzystać. Sprawdźmy więc, jak zorganizować swój letni urlop w Szczyrku. Okazuje się bowiem, iż nie jest to wcale takie proste, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Organizujemy swój letni urlop w Szczyrku.

Pierwszą w kolejności kwestią, o zdecydowanie największym dla nas priorytecie, powinno być zapewnienie sobie noclegów. W tej kwestii nie ma ani chwili do stracenia. Im szybciej zaczniemy poszukiwania odpowiedniego hotelu, tym lepiej dla nas. Może się bowiem okazać, iż na dwa, trzy tygodnie przed wyjazdem, nie uda nam się po prostu znaleźć żadnych wolnych miejsc. Już nie wspominając nawet o tym, aby były to miejsca ze standardem nam odpowiadającym. Dlatego też, jak najszybciej zabieramy się za znalezienie noclegów. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym zakresie może się okazać hotel w Szczyrku ze spa i basenem. W takim hotelu, będziemy mogli aktywnie spędzić czas, nawet w razie niezbyt korzystnej pogody. Aktywność na basenie, czy też na siłowni, połączona z zabiegami SPA, na pewno będzie korzystniejszym rozwiązaniem niż spędzenie dnia w pokoju hotelowym.

Wyżywienie na letnim urlopie w Szczyrku.

Aby letni urlop w Szczyrku nie był nazbyt kłopotliwy, warto zadbać z wyprzedzeniem także o wyżywienie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w tym zakresie, jest wykupienie pakietu wyżywienia w hotelowej restauracji. Co prawda jest to kosztowną opcją, ale zdecydowanie najwygodniejszą. W ramach tego typu pakietu możemy liczyć na śniadania, często też na prowiant na wyprawy w góry, ale przede wszystkim na obiadokolacje. Jest to bardzo wygodna forma posiłku, który pozwoli nam zregenerować energię po całym dniu spędzonym na szlaku. Dodatkowo, możemy wieczorem, zawsze wyjść na główna ulicę w Szczyrku, czyli na ulicę Myśliwską, gdzie znajdziemy mnóstwo restauracji czy też pizzerii. Tam zawsze można dodatkowo się posilić, przed pójściem do łóżka.

Dodatkowe atrakcje.

Letni urlop w Szczyrku nie może się też obejść bez odpowiednich atrakcji, z których będziemy podczas pobytu korzystać. W końcu wybieramy się na urlop, a nie na przesiadywanie w pokoju hotelowym. Jako, że jesteśmy w górach, to z całą pewnością będziemy w stanie znaleźć odpowiednio dużo atrakcji na czas naszego pobytu. Do najciekawszych opcji, należy tutaj zaliczyć następujące atrakcje:

  • Zdobywanie okolicznych szczytów – ze szczególnym wskazaniem na Skrzyczne i Małe Skrzyczne, na które co prawda można wjechać wyciągiem, ale co to za rozrywka?
  • Trasy widokowe – dookoła znajdziemy mnóstwo ciekawych tras i atrakcji, które warto zobaczyć. Chociażby punkty widokowe takie jak Malinowska Skała, na którą przejdziemy bez trudu ze Skrzycznego.
  • Wycieczki rowerowe – bez problemu w centrum Szczyrku znajdziemy też wypożyczalnię rowerów górskich. Trzeba będzie co prawda ponieść z tego tytułu koszty, jednakże wycieczki rowerowe w okolicy są wyjątkowo ciekawe i atrakcyjne turystycznie.
  • Lokalne zabytki – w centrum znajdziemy kilka ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych tego typu, toteż warto wybrać się je zobaczyć.

Oczywiście, nie jest to z całą pewnością wszystko, na co możemy sobie pozwolić. Letni urlop w Szczyrku, może się okazać jeszcze bardziej atrakcyjny. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i czas wolny. W górach zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia czy też zobaczenia.

Podsumowanie.

Duża ilość ciekawych opcji na spędzanie wolnego czasu, to jedna z największych korzyści, dla których warto zdecydować się na letni urlop w Szczyrku. Jeśli do tego doliczymy jeszcze kwestie atrakcyjności turystycznej okolicy, oraz możliwość przyjrzenia się bliżej lokalnej kulturze, to już na pewno będziemy mieć wystarczającą ilość powodów, aby starannie zorganizować swój letni urlop w Szczyrku. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.

Previous Article
Next Article