łatwy trekking alpejski

Łatwy trekking alpejski dla początkujących.

Wybierając się na łatwy trekking alpejski, powinniśmy pamiętać także o zabraniu ze sobą odpowiedniego wyposażenia. W górach nie ma większego znaczenia to, czy poruszamy się trasami najłatwiejszymi czy też trudniejszymi. Na każdym szlaku pojawiać się będą zagrożenia, na które musimy być przygotowani, i które musimy umiejętnie neutralizować. Niemniej jednak, możemy powiedzieć, iż łatwy trekking alpejski będzie wymagać nieco mniej doświadczenia, oraz mniej specjalistycznego wyposażenia. Zawsze jednak podstawowe elementy wyposażenia musimy posiadać.

Jak przygotować się na łatwy trekking alpejski?

Przede wszystkim zacząć trzeba od obuwia trekkingowego. Niezależnie od poziomu trudności wyprawy, obuwie powinno spełniać pewne standardy. Musi być wygodne, sprawdzone i wcześniej rozchodzone. Tak, aby podczas trekkingu alpejskiego nie dochodziło do żadnych obtarć. Najlepiej jeśli będzie wodoodporne i wysokie, dzięki czemu uchroni nas przed zmoczeniem nóg, oraz przed skręceniem kostki.

Niezbędne będzie także odpowiednie ubranie. W tym przypadku oczywiście musi być ono dostosowane do aktualnej pory roku i panujących na szlaku warunków atmosferycznych. Pamiętać jednak trzeba, iż zawsze musimy być przygotowani na zmiany panujących warunków atmosferycznych. W górach, pogoda zmienia się szybko, co przekłada się na konieczność posiadania ze sobą dodatkowej odzieży. Warto także posiadać dodatkową bieliznę i skarpetki, na wypadek ich przemoczenia.

Wyposażenie plecaka trekkingowego.

Bardzo ważnym elementem jest także posiadanie dobrego, pojemnego i wodoodpornego plecaka trekkingowego. Powinien on także być odpowiednio wyposażony i posiadać dodatkowe zapięcia przynajmniej w pasie, a najlepiej także na klatce piersiowej. Dodatkowe zapięcia zapewniają lepszą stabilizację plecaka, co ułatwi nam utrzymanie równowagi w trudniejszym terenie. W plecaku powinno się znaleźć odpowiednie wyposażenie, a najważniejsze to:

  • Apteczka pierwszej pomocy
  • Latarka czołowa i nóż turystyczny
  • Zestaw do szycia odzieży
  • Prowiant
  • Pojemnik na wodę oraz termos na ciepłe napoje
  • Składane kijki trekkingowe
  • Krem oraz okulary z filtrem UV.

Trochę tego wyposażenia jest, a trzeba pamiętać, iż jest to tylko i wyłącznie podstawa. W zależności od typu tras, po których będziemy się poruszać, może być wymagane wyposażenie dodatkowe. Zakładając jednak, że wybieramy się na łatwy trekking alpejski, to podstawowe wyposażenie powinno nam całkowicie wystarczyć.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć, iż nawet na trekking w Alpach dla każdego należy się odpowiednio przygotować. Tak, aby na każdym kroku mieć pełne poczucie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się na szlaku górskim. Niezależnie od tego czy jest to trudny, czy też łatwy trekking alpejski. W każdym z tych przypadków zawsze czekają na nas zagrożenia, które należy skutecznie neutralizować.

Previous Article
Next Article