Jak rozpoznać profesjonalny gabinet kosmetyczny?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym, powinna być dla nas czystą przyjemnością. Najważniejsze zaś jest tutaj pełne poczucie bezpieczeństwa. Musimy mieć świadomość tego, iż osoba, wykonująca zabiegi na naszej skórze, zna się na swoim fachu i ma odpowiednie wyposażenie i narzędzia pod ręką. W przeciwnym bowiem razie, bardzo łatwo o różne nieprzyjemne zdarzenia. Może na przykład dojść do zakażenia przy kontakcie z nie sterylnymi narzędziami. Dlatego też tak bardzo ważne jest, abyśmy w pierwszej kolejności przekonali się czy dany gabinet kosmetyczny jest dobrej klasy. Abyśmy mogli sprawdzić, jak przestrzegane są podstawowe, niezbędne procedury BHP, gdyż tylko w ten sposób możemy poczuć pełne bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów.

Najważniejsze wyposażenie gabinetu kosmetycznego.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy gabinet kosmetyczny jest prawidłowo wyposażony. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o najważniejsze sprzęty takie jak niezbędne środki do dezynfekcji i sterylizacji. Elementem podstawowym będzie tutaj oczywiście autoklaw oraz zgrzewarka do opakowań. Każde narzędzie, które ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, naszą skórą, powinno być wysterylizowane i zapakowane do odpowiedniego opakowania jałowego. Sama dezynfekcja nie jest tutaj wystarczająca, bowiem w tym procesie pozostają na narzędziach dodatkowo wszystkie formy przetrwalnikowe bakterii i drobnoustrojów. Dopiero ich sterylizacja w autoklawie przyniesie pożądane przez nas efekty.

Koniecznie należy także zwrócić uwagę na niezbędne środki do dezynfekcji. Chodzi tutaj zarówno o dezynfekcję rąk podczas pracy, jak i powierzchni zabiegowej. Jeśli w danym gabinecie nie praktykuje się takiego podejścia to niestety będziemy mieć do czynienia z poważnym ryzykiem zakażenia. Wystarczy że poprzedni klient miał jakiekolwiek schorzenia czy też poważniejsze choroby.

Wybór właściwego gabinetu.

Tak więc jeśli znajdziemy już odpowiedni gabinet kosmetyczny w Bielsku Białej, to przede wszystkim musimy go sprawdzić pod kątem wspomnianego wyposażenia i przestrzegania procedur związanych z dezynfekcją oraz sterylizacją. Musimy jednakże spojrzeć też na sam gabinet i jego wygląd. Bardzo często już na pierwszy rzut oka widać pewną niechlujność pracujących w nim osób, a to nie jest dobrym sygnałem. Gabinet kosmetyczny powinien być czysty i zawsze zdezynfekowany. Jest to istotne na co dzień, a szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa.

Same zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, czystymi dłońmi w świeżo wyjętych rękawiczkach jednorazowych. Tylko takie podejście do pracy w gabinecie kosmetycznym pozwoli zagwarantować pełne poczucie bezpieczeństwa dla każdego z nas. Jeśli zaś zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w tym zakresie, warto natychmiast zgłosić swoje uwagi pracownikom, oraz ewentualnie zmienić gabinet kosmetyczny na inny. Na taki, w którym przestrzegane są wszystkie normy w tym zakresie.

Previous Article
Next Article