Filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych.

Utrzymanie wysokiego poziomu czystości wewnętrzne atmosfery roboczej w warsztacie lakierniczym stanowi jedno z najważniejszych zadań, przekładających się z wyraźny sposób na jakość realizowanych prac lakierniczych. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby powietrze wewnątrz warsztatu było w jak największym zakresie pozbawione lotnych zanieczyszczeń, które przedostając się do bezpośredniej strefy nakładania lakieru, mogą wyrządzić wiele szkód w całym procesie technologicznym. Trzeba tutaj więc zastosować odpowiednie technologie filtrowania powietrza. Ostatecznie warto przemyśleć inwestycję w własną kabinę lakierniczą, która może się okazać jednym ze zdecydowanie najlepszych kroków na jakie możemy się zdecydować.

Filtracja zanieczyszczeń lotnych zewnętrznych i wewnętrznych.

Kluczową kwestią będzie tutaj oczywiście filtracja zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, jak również wewnętrznego. W tym celu należy zastosować odpowiedniej klasy i jakości filtry powietrza. W pierwszej kolejności trzeba będzie zadbać o filtr na kanałach wlotowych powietrza doprowadzanego do warsztatu z zewnątrz. To pozwoli już na wstępie usunąć duża ilość zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego. Następnie trzeba będzie zadbać jeszcze o kwestie związane z filtrowaniem zanieczyszczeń wewnętrznych. Będą one nie tylko ze względu na fakt, iż filtracja zewnętrzna nigdy nie będzie w stu procentach skuteczna. Pojawiają się także ze względu na fakt, iż tego typu zabrudzenia powstają wewnątrz, w wyniku kruszenia się różnorodnych elementów wyposażenia warsztatu. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzać się będą na przykład filtry sufitowe dla zakładu lakierniczego, których zadaniem jest przechwytywanie zanieczyszczeń lotnych i wiązanie ich w swojej wewnętrznej strukturze. Pozwoli to na usunięcie kolejnej, stosunkowo sporej części zanieczyszczeń, dzięki czemu wewnątrz warsztatu, atmosfera będzie znacznie czystsza, co przekładać się będzie na poprawę jakości realizowanych prac.

Wewnętrzna kabina lakiernicza.

Osobną inwestycją dla warsztatów lakierniczych, może być zakup kabiny lakierniczej. Jest to swego rodzaju dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu, które gwarantuje nam maksymalnie czyste warunki do realizacji prac lakierniczych. Co prawda kabina lakiernicza to stosunkowo spory wydatek, niemniej jednak efektywność takie rozwiązania jest bardzo wysoka. Poziom jakości realizowanych prac lakierniczych automatycznie ulegnie znacznej poprawie, co w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Jednocześnie trzeba będzie zadbać o dodatkowe wyposażenie kabin w zakładach lakierniczych, aby możliwe było kompleksowe realizowanie prac lakierniczych. Trzeba zadbać o to, aby kabina posiadała swój własny, niezależny system wentylacji z filtracją powietrza. Bardzo dobrze jest kiedy kabiny wyposażone w własną, niezależną sprężarkę, dzięki czemu nawet strumień mgiełki lakierniczej pozbawiony będzie zanieczyszczeń, mogących negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. Dzięki takim inwestycjom w warsztatach lakierniczych możemy osiągnąć naprawdę wysoki poziom jakości realizowanych prac, co wydaje się być kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Previous Article
Next Article