Ekologiczny brykiet drzewny.

W pełni ekologiczny brykiet drzewny, w ostatnim czasie notuje wręcz rekordy popularności. Wynika to z faktu tego, iż wielu właścicieli domów i mieszkań zdecydowało się zainwestować w ogrzewanie piecami kominkowymi, a brykiet w tym przypadku jest jednym z najlepszych materiałów opałowych. Jest lepszy od drewna przede wszystkim pod tym względem, iż jest silnie sprasowany, a to ogranicza konieczność ciągłego go dorzucania. Poza tym, ekologiczny brykiet drzewny, powstaje głównie z odpadów tartacznych i stolarskich, czyli z wiórów, trocin i zrębek. Dzięki temu jest opałem stosunkowo tanim w produkcji, a to przekłada się też na ostateczną cenę zakupu dla klienta.

Czy ekologiczny brykiet drzewny jest rzeczywiście tak ekologiczny?

Z całą pewnością możemy powiedzieć, iż jest to materiał wysoce ekologiczny. Generuje dziesiątki razy mniej zanieczyszczeń niż węgiel kamienny, a nawet gaz ziemny. Jedynie w przypadku pyłów zawieszonych, gaz ziemny jest nieznacznie lepszym rozwiązaniem. Co ważne, możemy tutaj nawet mówić o odnawialnym źródle energii, bowiem kiedy my spalamy ekologiczny brykiet drzewny w kominku, na zewnątrz rosną kolejne drzewa. Poza tym, materiał do produkcji brykietu to z reguły odpad z innych gałęzi przetwórstwa drzewnego. Tartaki, czy też zakłady stolarskie wytwarzają ogromne wręcz ilości wiórów, trocin i zrębków, które można bezproblemowo przetworzyć na brykiet drzewny. Po prostu w tym przypadku, do produkcji brykietu nie wycina się drzew. Co najwyżej korzysta się z wszystkich pozostałości po produkcji desek budowlanych czy też mebli. Jest to na pewno rozwiązanie ekologiczne i oszczędne.

Maszyny do produkcji brykietu.

Aby mógł powstać ekologiczny brykiet drzewny, niezbędne będą jeszcze odpowiednie maszyny do jego produkcji. W tym przypadku są to oczywiście brykieciarki. Obecnie, zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem w naszym kraju są brykieciarki Briklis. Jest to bowiem dostawca o dużym doświadczeniu w tym zakresie. Firma Briklis jest w stanie dostarczyć odpowiednie rozwiązanie do praktycznie każdego zakładu produkcyjnego. Niezależnie od tego czy będą to wolnostojące, pojedyncze brykieciarki, czy też duże linie produkcyjne. To bardzo ważne, bowiem każdy producent brykietu, ma inne potrzeby. Każdy dysponuje inną przestrzenią produkcyjną i innym surowcem. Dostosowanie całego procesu produkcji do aktualnych warunków to zdecydowanie największa zaleta korzystania z usług akurat tego dostawcy.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc podkreślić, iż ekologiczny brykiet z trocin jest rzeczywiście opałem w pełni ekologicznym. Jego spalanie nie powoduje tak wielkich zanieczyszczeń, jak spalanie na przykład węgla kamiennego. Przekłada się to oczywiście na poprawę stanu naszego środowiska naturalnego. Korzystając z brykietu drzewnego, przyczyniamy się do zmniejszonego zanieczyszczenia środowiska naszej planety. To z kolei zapewnia lepsze warunki do życia dla nas samych i przyszłych pokoleń.

Previous Article
Next Article