Damska odzież myśliwska i zalety jej zakupu.

Co prawda myślistwo raczej było od zawsze zarezerwowane dla mężczyzn, to jednak obecnie, coraz częściej na polowaniach pojawiają się także kobiety. Jest to w sumie dość naturalne efekt postępującej emancypacji i chęci kobiet do uczestnictwa w każdym aspekcie życia. Nie ma w tym nic dziwnego, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w sumie myślistwo jest nieco brutalnym hobby. Jednakże niektórym z pań takie hobby odpowiada, toteż chętnie biorą w polowaniach udział. Dlatego też, w ciągu ostatnich lat, na rynku zaczęła coraz częściej pojawiać się także damska odzież myśliwska. Jest to oczywiście forma odpowiedzi producentów na pojawiające się zapotrzebowanie. W końcu kobiety także chcą na polowaniu czuć się wygodnie i komfortowo.

Czym różni się damska odzież myśliwska od męskiej?

W zasadzie to można powiedzieć, iż niczym. Oczywiście z technicznego punktu widzenia, bowiem w kwestii wykonania pewne różnice są. Otóż damska odzież myśliwska jest wykonana z uwzględnieniem specyfiki budowy kobiecego ciała. Tutaj jak wiadomo, w budowie ciała występują pomiędzy nami dość istotne różnice. Toteż kobiety w męskich ubraniach, raczej nigdy nie osiągną tak wysokiego poziomu wygody i bezpieczeństwa co w przypadku odzieży dopasowanej do ich ciał.

Poza tym, jest to dokładnie taka sama, w pełni profesjonalna odzież, gwarantująca wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa na polowaniu. Jest wykonana z najlepszych jakościowo materiałów. Zapewnia ochronę przed chłodem, deszczem, mrozem. Również zapewnia odpowiedni poziom wentylacji i odprowadzenia potu na zewnętrzne strony odzieży.

Oczywiście wszystkie te cechy nie są zagwarantowane w jednej kurtce. Tutaj tylko wyszczególniliśmy najważniejsze cechy niektórych elementów odzieży. W końcu na chwilę obecną, damska odzież myśliwska staje się coraz bardziej rozległym zagadnieniem.

Jak wybrać odpowiedni, damski zestaw odzieży myśliwskiej?

Jeśli chodzi o kwestię tego jak dobrać właściwy, damski zestaw odzieży myśliwskiej to można się tutaj posłużyć wskazówkami ogólnymi. Są one charakterystyczne i takie same, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Najważniejszą kwestią będzie tutaj konieczność starannego i dokładnego dopasowania rozmiaru. Jakiekolwiek odstępstwa od tego warunku będą natychmiast skutkować pogorszeniem się jakości zapewnianego komfortu i bezpieczeństwa. Odzież zbyt ciasna, będzie utrudniać ruchy. Zbyt luźna zaś, nie zagwarantuje dogodnych warunków termicznych w przypadku chłodniejszych temperatur.
Generalnie trzeba jeszcze zwrócić uwagę na kwestię jakości wykonania. Dobra odzież posiadać powinna także odpowiedniej klasy membrany przeciwdeszczowe, aby w razie opadów atmosferycznych chronić myśliwą przed przemoczeniem.

Trzeba jednakże przyznać, iż obecnie nie ma już tak samo dużych problemów z tym zagadnieniem, jak miało to miejsce jeszcze 10-20 lat temu. Producenci dość szybko wyszli naprzeciw potrzebom dian a na rynku pojawiła się profesjonalna, damska odzież myśliwska, spełniająca nawet najbardziej wyśrubowane wymagania.

Previous Article
Next Article