Aranżacja wnętrz Warszawa – czy warto zatrudnić architekta wnętrz

Nie każdy do końca zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę zajmuje się architekt wnętrz. Otóż architekt wnętrz to taka osoba, która bardzo dobrze zna się na projektowaniu przestrzeni oraz dobieraniu odpowiednich materiałów, oczywiście najlepszej jakości. Często również organizuje również dostawców materiałów oraz ekipy fachowców. To wszystko sprawia, że architekt wnętrz zdejmuje z naszych barków bardzo dużą część obowiązków związanych z aranżacją naszego mieszkania bądź domu, a tym samym sprawia, że remont jest dużo szybszy, a ekipy remontowe pewniejsze. Niestety wybierając samemu fachowców od remontów, można czasem się nieźle „naciąć”.

Jednak, jeśli sami mamy dużą wiedzę o doborze materiałów i znamy dobrych i sprawdzonych fachowców, możemy zdecydować się jedynie na wykonanie wstępnego projektu, a całą resztę, czyli wszystkie wyliczenia i dobór odpowiednich materiałów wykonać samemu. Trzeba pamiętać, że to my sami decydujemy o zakresie współpracy z projektantem wnętrz. Sami możemy ustalić, w których punktach projektowania potrzebujemy pomocy fachowca, bo się po prostu na nich nie znamy, a te, z którymi dajemy sobie świetnie radę, możemy przygotować sami.

Aranżacja wnętrz Warszawa – rozmowa z architektem

Zanim w ogóle zdecydujemy się na zawarcie umowy z konkretnym architektem wnętrz lub pracownią, powinniśmy udać się na wstępne spotkanie, na którym porozmawiamy z architektem o naszej wizji oraz zakresie zlecanej pracy. Pierwsze spotkanie jest dość ważne z kilku względów. Po pierwsze możemy sprawdzić, czy znajdziemy porozumienie z projektantem w kwestii naszych upodobań i czy będzie on w stanie zrozumieć nasze wybory i oczekiwania. Tutaj warto zaznaczyć, że przed spotkaniem warto dokładnie przejrzeć aranżacja wnętrz Warszawa i zaznaczyć, które elementy projektów najbardziej się nam podobają. To będzie bardzo dobry punkt wyjścia. Dodatkowo warto przejrzeć także różne katalogi i zaznaczyć te wnętrza, które nam się podobają. Trzeba również pamiętać, by na pierwsze spotkanie z architektem zabrać plan mieszkania. Poza tym warto przygotować notatki, w których zapisaliśmy sobie, co ma znaleźć się w danym pomieszczeniu. Trzeba również mieć na uwadze nasz budżet, dlatego warto już na samym początku zaznaczyć, ile mniej więcej zamierzamy przeznaczyć na aranżację naszego mieszkania. Możemy się również spodziewać pytań o nasz tryb życia, a jeśli architekt będzie miał zaaranżować nasze wszystkie wnętrza, będzie musiał wiedzieć, jak wyglądają nasze przyzwyczajenia. To wszystko po to by zaprojektowane przez niego pokoje były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne.

Previous Article
Next Article